Anime Studio

Anime Studio – program do tworzenia oraz edycji filmów animowanych w 2D, znany wcześniej jako Moho. Jego plusami są: prosta obsługa oraz wbudowane obiekty i animacje. Wadą jest to, że nie wystarcza on do profesjonalnych zastosowań.

Anime Studio

Program Anime Studio pozwala użytkownikowi na rysowanie i animowanie własnych, importowanych z pliku, a także wbudowanych w program obiektów. Wbudowane w nim obiekty i gotowe animacje odpowiadają za szybkie rozpoczęcie pracy. Animacje można projektować na trzy sposoby: przy pomocy „kości” – pcoruszając elementami szkieletu obiektu, animując poszczególne warstwy obrazu lub tylko jego wybrane punkty.

Kilkoma z najważniejszych zalet tej rozbudowanej aplikacji są: kompletna obsługa tabletu i grafiki wektorowej, bardzo dobrze rozwinięty system warstw, animacja za pomocą systemu kości, integracja z Photoshopem oraz możliwość udźwiękowienia filmu podczas pracy nad nim. 

Interfejs Anime Studio rozbity jest na kilka paneli. Początkowo wydaje się on dość skomplikowany, lecz daje się on z czasem opanować.

Anime Studio posiada samouczki, które prowadzą użytkownika przez podstawowe operacje. W rezultacie po kilkunastu minutach pracy można już pokusić się o pierwszą własną animację.

Ten program jest idealny do pierwszych prób tworzenia własnych animacji, komiksów czy interaktywnych prezentacji. Upraszcza on cały proces animacji, dając użytkownikowi do ręki gotowy zestaw narzędzi oraz kreatorów, dzięki którym tworzenie filmów animowanych jest tak proste, jak to tylko możliwe. Dzięki niemu nawet zupełny amator może wykreować dobrze wyglądające filmiki.